Pętle indukcyjne to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające osobom z uszkodzonym słuchem lepsze słyszenie otoczenia. Działanie pętli indukcyjnej polega na przesyłaniu sygnału audio z mikrofonu do specjalnie zaprogramowanego odbiornika, który następnie przesyła sygnał do aparatu słuchowego osoby niedosłyszącej.

Zakup pętli indukcyjnej pozwala na lepsze słyszenie w różnych sytuacjach, takich jak:

  • wykłady i prezentacje,
  • rozmowy telefoniczne,
  • wystąpienia publiczne,
  • filmy i programy telewizyjne,
  • koncerty i inne wydarzenia artystyczne.

Pętle indukcyjne są również bardzo proste w użyciu - wystarczy podłączyć odbiornik do aparatu słuchowego, a następnie włączyć pętlę indukcyjną w miejscu, w którym chcemy słuchać.

Korzyści z zakupu pętli indukcyjnej są ogromne - pozwala ona na lepsze słyszenie otoczenia i ułatwia codzienne funkcjonowanie osobom niedosłyszącym.

 

Pętla indukcyjna

Przenośna pętla indukcyjna wielkopowierzchniowa do 50 m kw. - PLALS-V Przenośna pętla indukcyjna wielkopowierzchniowa do 50 m kw. - PLALS-V
Cena:

14 850,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 12 073,17 zł

szt.
zobacz więcej
MONACOR LA-202 - aktywny wzmacniacz pętli indukcyjnej, do pomieszczeń do 200m MONACOR LA-202 - aktywny wzmacniacz pętli indukcyjnej, do pomieszczeń do 200m
Producent: Monacor
Cena:

2 374,05 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 2 499,00 zł

Cena netto: 1 930,12 zł

zobacz więcej
  • promocja
MONACOR LA-40 - aktywny wzmacniacz pętli indukcyjnej, do pomieszczeń do 40m MONACOR LA-40 - aktywny wzmacniacz pętli indukcyjnej, do pomieszczeń do 40m
Producent: Monacor
Cena:

882,55 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 929,00 zł

Cena netto: 717,52 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
MONACOR LA-402 - aktywny wzmacniacz pętli indukcyjnej, do 750m MONACOR LA-402 - aktywny wzmacniacz pętli indukcyjnej, do 750m
Producent: Monacor
Cena:

3 561,55 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 3 749,00 zł

Cena netto: 2 895,57 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
MONACOR LR-202 - odbiornik indukcyjny MONACOR LR-202 - odbiornik indukcyjny
Producent: Monacor
Cena:

436,05 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 459,00 zł

Cena netto: 354,51 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
MONACOR NL-90 - pętla indukcyjna MONACOR NL-90 - pętla indukcyjna
Producent: Monacor
Cena:

141,55 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 149,00 zł

Cena netto: 115,08 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja

Systemy pętli indukcyjnej - skuteczna optymalizacja dźwięku dla ludzi z aparatami słuchowymi
Nowoczesne aparaty słuchowe dają pewność, że ludzie z upośledzeniem słyszenia mogą znów lepiej odnajdować się w swoim otoczeniu. Te przydatne urządzenia z reguły sprawdzają się do momentu aż znacznie wzrośnie poziom szumu. W tej sytuacji, aparaty słuchowe przestają odseparowywać istotny sygnał audio od pozostałych źródeł szumu i użytkownicy słyszą niezrozumiałą miksturę dźwięków. Dzięki systemom pętli indukcyjnej sprawisz, że ludzie korzystający z aparatów słuchowych będą mogli brać czynny udział w zdarzeniach, np. na scenie, a nawet podczas ważnych uroczystości.

Pętla indukcyjna jest jednym ze środków wspomagania słuchu i jak się okazuje nie tylko słuchu. Instalacja pętli indukcyjnej może służyć zarówno jednej, konkretnej osobie z dysfunkcją słuchu, jak i grupie ludzi z tą niepełnosprawnością. Fenomenem przy tym jej stosunkowo niski koszt oraz bezobsługowość. Istnieje szereg sytuacji, w których pętla indukcyjna, może okazać się rozwiązaniem optymalnym. Szczególnie, że w środowisku osób z dysfunkcją wzroku – zdominowanym przez osoby starsze, wady słuchu są dość często spotykane.

Proszę wyobrazić sobie sytuację, w której osoba słabowidząca musi dostrzec z kilku/kilkunastu, kilkudziesięciu metrów np: godzinę odjazdu pociągu lub autobusu. Pętla indukcyjna jest w stanie bez najmniejszych zniekształceń akustycznych przekazać taką informację „prosto do ucha” i to nie jednej ale wszystkim osobom znajdującym się w obszarze jej działania ograniczonym jedynie murami budynku.

Pętle indukcyjne powinny znajdować się w każdym miejscu publicznym takim jak, dworce kolejowe/autobusowe, porty lotnicze, apteki, przychodnie, szpitale, banki, kasy, wewnątrz autobusów, muzea, miejsca kultów religijnych, szkoły, wreszcie w miejscach pracy jeśli warunki na to pozwalają. Dlatego też w zależności od warunków, miejsca przeznaczenia oraz powierzchni działania pętli indukcyjnej, z najwyższą starannością dobieramy urządzenia, projektujemy kompletny system i realizujemy instalacje, dbając przy tym o zachowanie dotychczasowych walorów estetycznych obiektu.

Bezdyskusyjny natomiast pozostanie fakt znacznego podwyższenia walorów kultury społecznej miejsca z zainstalowaną pętlą, czyniąc go przyjaznym dla osób niedosłyszących. „Przyjaznym” – w tym przypadku jest to kwestia: słyszeć albo nie słyszeć.

W naszej ofercie znajdują się wzmacniacze pętli indukcyjnych odpowiednie do instalacji w autobusach, dedykowane do okienek kasowych, jeszcze inne instalowane są w pomieszczeniach konferencyjnych. Przekrój miejsc, w których znajdują zastosowanie pętle indukcyjne możemy zamknąć dla ogólnego poglądu choćby teatrem czy kinem.

Tak działają wzmacniacze pętli indukcyjnej.
Zasada działania naszych systemów indukcyjnych jest bardzo prosta. Do instalacji wymagana jest pętla indukcyjna oraz zasilający ją dedykowany wzmacniacz stałoprądowy. Przewód należy zainstalować wzdłuż ścian, na podłodze lub pod sufitem - w obszarze, który chcemy dogłośnić. Tak długo jak pętla indukcyjna otrzymuje sygnał ze wzmacniacza, powstaje w niej pole magnetyczne.

W aparatach słuchowych z cewką typu T bądź w specjalnych odbiornikach indukcyjnych, działających w polu magnetycznym, indukuje się napięcie elektryczne, które zostaje przetworzone na sygnał akustyczny. W ten sposób bardzo efektywnie zapobiega się wzmocnieniu szumów przez aparaty wspomagające słyszenie. Osoba z aparatem słuchowym może w pełni skoncentrować się na sygnale audio, który emituje np. zespół na scenie, śpiewak, prelegent lub grupa dyskusyjna. Kolejną zaletą systemu jest transmisja bezprzewodowa. Do odbioru sygnału wystarczy, że ludzie korzystający z aparatów słuchowych znajdą się w zasięgu pętli indukcyjnej.

Z pomocą użytecznych wzmacniaczy pętli indukcyjnej  możesz zapewnić wspomaganie słyszenia również w dużych pomieszczeniach o powierzchni do 500 metrów kwadratowych.


Wszechstronne zastosowania
Systemy indukcyjne  są już powszechnie znane i stosowane. W kościołach możesz zapewnić wiernym bliższe uczestnictwo w nabożeństwach. W czasie wydarzeń w instytucjach publicznych, możesz zaoferować ludziom z aparatami słyszenia możliwość pełnego uczestnictwa w prelekcjach lub debatach. Technologia ta może być również wykorzystywana podczas konferencji, podczas tłumaczenia z języków obcych, gdy zależy nam, aby do słuchaczy docierała tylko właściwa treść bez niepokojącego szumu.

Indukcyjne systemy dźwiękowe  - niezawodna i innowacyjna technologia do wszechstronnych zastosowań.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl